Przygotowanie do poczęcia dziecka

„Bądźcie płodni i rozmnażajcie się…” Rdz 1, 28

Patronat Doktor Ewy Dąbrowskiej będzie wspomagał Doktor Jan Olek:

Doktor Jan Olek

Ordynator Kliniki Ginekologii i Położnictwa oraz kierownik centrum endometriozy w szpitalu Św. Elżbiety w Dillingen an der Donau/Bawaria.
Wcześniej zastępca ordynatora i założyciel centrum endometriozy w w Szpitalu św. Józefa w Dortmundzie. Na co dzień zajmuje się leczeniem operacyjnym endometriozy i niepłodności.
Propagator minimalnie inwazyjnych technik operacyjnych takich jak laparoskopia przezpochwowe, vNOTES, minilaparoskopia. Naprotechnolog i operator systemu robotycznego daVinci.
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

Kuracja wspomagająca płodność:

Daty turnusów: 29.04-13.05.2023r. i 12-26.08.2023r.

Nasza Fundacja współpracuje z dr Ewą Dąbrowską, która swą wieloletnią praktyką udowodniła skuteczność diety warzywno-owocowej w odzyskiwaniu i poprawie zdrowia. Co więcej mechanizm jaki zachodzi podczas kuracji został nagrodzony Noblem w 2016 r. dla japończyka Yoshinori Ohsumi. Mechanizm ten jest to proces odżywiania wewnętrznego, który zachodzi w warunkach postu. Na stronie izby lekarskiej czytamy: „Na początku lat 90. XX w. Yoshinori Ohsumi pod mikroskopem optycznym zaobserwował, jak w zgłodniałych komórkach drożdży uruchamiane są mechanizmy pomagające przetrwać. Wykorzystywane są wtedy obumarłe lub uszkodzone elementy własnej struktury, bez których organizmy te mogą się obejść (ich strawienie pomaga przetrwać)”. Proces autofagii umożliwia samotrawienie się niepotrzebnych organizmowi struktur, czego efektem jest powracanie do równowagi wewnętrznej organizmu i przeciwdziałanie tworzenia się chorób. “Termin „autofagia” (z greki) oznacza „samozjadanie się” i określa jeden z procesów zachodzących w żywej komórce. Część komórki zostaje otoczona błoną i zamknięta w pęcherzyku noszącym nazwę autofagosomu. W ten sposób komórka oddziela ją od innych struktur wewnątrzkomórkowych, a następnie do takiego pęcherzyka wprowadzone zostają enzymy trawienne i jego zawartość ulega rozkładowi na substancje proste (aminokwasy, kwasy tłuszczowe, cukry, nukleotydy). Mogą one być ponownie zużytkowane przez komórkę jako elementy budulcowe – służące do wytworzenia nowych struktur – lub jako „paliwo”, z którego komórka uzyska energię niezbędną do podtrzymania procesów życiowych. Można zatem powiedzieć, że autofagia jest formą efektywnego „recyklingu” wewnątrzkomórkowych struktur.”

Nowy ośrodek Fundacji umiejscowiony w Stanisławiu Dolnym przeznaczony jest na wczasy zdrowotne z dietą warzywno-owocową dla małżeństw przygotowujących się do poczęcia dziecka.

Kuracja trwająca 14 dni opiera się na 5 filarach - dieta, aktywność fizyczna, hydroterapia, ziołolecznictwo oraz dążenie do równowagi wewnętrznej. Idea turnusu wspomagającego płodność zawiera również elementy medycyny konwencjonalnej, podczas wczasów odbywać się będą konsultacje w gabinecie ginekologicznym z badaniem USG. Obecne dane wskazują na coraz częstszy problem wśród małżeństw a mianowicie problem z poczęciem. Dr Ewa Dąbrowska zachęca do kuracji wszystkie osoby planujące poczęcie, gdyż oczyszczenie organizmu dietą warzywno-owocową i zmiana nawyków stylu życia na prozdrowotne zwiększa szanse na zdrowe dziecko. Kuracja skierowana jest dla osób, które mają zdiagnozowane choroby przewlekłe, są w grupach ryzyka, mają dzieci z przewlekłymi chorobami, zaburzeniami (np. astma, AZS, nowotwory, autyzm itp.), są przepracowane i obciążone stresem. Dieta warzywno-owocowa wspiera przy: zaburzeniach ginekologicznych (nieregularne cykle, nieprawidłowe krwawienia, endometrioza, mięśniaki, polipy, policystyczne jajniki, brak owulacji, zaburzenia hormonalne, przewlekłe stany zapalne, przedwczesne wygasanie czynności jajników), niepłodności małżeńskiej, poronieniach, przedłużającym się stresie. Zainteresowanych odsyłamy do książki Dr Ewy Dąbrowskiej “Dieta dr Ewy Dąbrowskiej. Fenomen samouzdrawiającego się organizmu. Naturalny sposób wspomagania płodności”.

Patronat Doktor Ewy Dąbrowskiej wspomagać będą: dr Jan Olek - ordynator Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Bawarii, kierownik centrum endometriozy w szpitalu Św. Elżbiety, specjalista leczenia operacyjnego endometriozy i niepłodności, dr hab. n. med. Antoni Marcinek - dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Rafała Czerwiakowskiego w Krakowie, specjalista ginekologii, położnictwa oraz ginekologii onkologicznej, Iwona Koprowska dietetyk i instruktor naprotechnologii oraz Wiktoria Wallach licencjat pielęgniarstwa.

Ceny za pobyt jednej osoby:

Pokój jednoosobowy:

3100 zł

Pokój dwuosobowy:

2600 zł

Pokój trzyosobowy:

2450 zł